25. Letni Ogród Teatralny

Szanowni Państwo,

Katowice, jako Miasto Kreatywne UNESCO w dziedzinie muzyki, są gospodarzem wielu intrygujących imprez kulturalnych  a doskonałym tego przykładem jest Letni Ogród Teatralny, który na stałe wpisał się w kalendarz najciekawszych katowickich wydarzeń. Za sprawą niezwykle lubianego i kreatywnego Mirosława Neinerta, pomysłodawcy LOT, oraz dzięki zaangażowaniu całego zespołu Teatru Korez, impreza ta stała się atrakcyjną, wakacyjną propozycją, skierowaną do mieszkańców naszego miasta. Obcowanie z kulturą na najwyższym poziomie podczas Letniego Ogrodu Teatralnego jest propozycją dla każdego, od dziecka po seniora.

Serdeczne pozdrowienia,
Marcin Krupa
Prezydent Miasta Katowice

 

Drodzy Przyjaciele,

Zaraza, wojna, inflacja... a my ciągle rozstawiamy naszą scenę, aby grać, aby dać Wam trochę radości i wzruszenia. Od 25 lat spotykamy się wśród betonu i dzięki sile wyobraźni przenosimy się do najwspanialszego ogrodu, gdzie kwitną wszystkie kwiaty świata, do Letniego Ogrodu Teatralnego. Spektakle dla dzieci, dla dorosłych, recitale, wystawy - nie znam innego miasta, gdzie to jest możliwe...

Mirosław Neinert
Dyrektor festiwalu

 

 

 

Sprzedaż biletów

NOWE ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW NA LETNI OGRÓD TEATRALNY

LETNIA GRZĄDKA TEATRALNA

Wstęp wolny dla wszystkich, bez ograniczeń.

 

SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH, KONCERTY

1. PRZEDSPRZEDAŻ – WYŁĄCZNIE INTERNETOWA! (bilety do wydruku w domu lub okazania na urządzeniu mobilnym).
Linki do stron umożliwiających zakup biletów zamieszczone są na stronie letniogrodteatralny.pl przy opisie każdego wydarzenia. Sprzedaż rozpoczyna się w dniu i o godzinie podanych przy każdym wydarzeniu.
Przedsprzedaż internetowa kończy się w poprzedzający wydarzenie piątek o godzinie 15:00 lub wcześniej - po wyczerpaniu puli biletów.

2. SPRZEDAŻ W KASIE LETNIEGO OGRODU TEATRALNEGO.
W kasie przed każdym biletowanym wydarzeniem będzie dostępna stała pula 100 biletów, plus ewentualne wolne bilety pozostałe z przedsprzedaży internetowej. Bilety w kasie można kupić tylko na bieżącą imprezę – kasa nie prowadzi przedsprzedaży na następne wydarzenia!
Plenerowa kasa Letniego Ogrodu Teatralnego jest czynna godzinę przed każdym wydarzeniem i przyjmuje płatności wyłącznie gotówką.

UWAGA! BILET WSTĘPU NIE GWARANTUJE MIEJSCA SIEDZĄCEGO! WEJŚCIE NA WIDOWNIĘ JEST OTWIERANE GODZINĘ PRZED KAŻDYM WYDARZENIEM.

Posiadaczy biletów online zapraszamy do wchodzenia na widownię od razu - z pominięciem kolejki do kasy biletowej!

 

CENY BILETÓW

Ceny biletów na wydarzenia płatne wynoszą 30 złotych lub 24 złote dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca. Do jednej karty przysługuje jeden bilet na każde wydarzenie. Przy sprzedaży online rodzaj biletu wybiera się na etapie wirtualnego "koszyka".

Do ceny każdego biletu kupionego online doliczana jest opłata manipulacyjna portalu Interticket.pl w wysokości:
1,05 zł − dla biletu po 30 złotych,
0,84 zł − dla biletu po 24 złote.


Weryfikacja Katowickiej Karty Mieszkańca:
1. Dla biletów online: przy zakupie. Podczas transakcji należy w odpowiednim polu formularza internetowego wpisać numer karty (kart).
2. Dla biletów kupionych w kasie LOT: Plastikową kartę trzeba zbliżyć do czytnika KKM. Kartę wirtualną należy okazać w postaci kodu QR wyświetlanego po kliknięciu w numer karty w aplikacji:
- Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.looksoft.mkarta.katowice
- Apple: https://apps.apple.com/app/id1508165850
Okazanie fotografii plastikowej karty nie uprawnia do zniżki!

 

FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Nie otrzymałem kupionych online biletów na maila. Co robić?
Bilety nie są przesyłane jako załącznik do maila - w potwierdzeniu zakupu od firmy Interticket znajdują się odnośniki do pobrania zakupionych biletów.
Prosimy sprawdzić czy:
1. Pieniądze zablokowane na poczet transakcji nie zostały zwolnione, tzn. nie wróciły na konto bankowe,
2. Maila z od nadawcy info@interticket.pl nie ma w żadnym podfolderze skrzynki pocztowej (jak: Spam, Powiadomienia, Społeczności) stworzonym przez dostawcę swojej usługi e-mail (czasami nasze listy są tak kwalifikowane, na co nie mamy żadnego wpływu!),
3. Państwa skrzynka e-mail nie jest przepełniona – jest jeszcze miejsce na wysyłanie i odbieranie listów.
Jeśli odpowiedź na wszystkie trzy pytania brzmi NIE, prosimy wysłać maila ze wszystkimi szczegółami zakupu na adres info@interticket.pl – bilety zostaną wysłane Państwu jeszcze raz.

Jak okazać bilet elektroniczny na ekranie smartfonu/tabletu?
Przy wejściu na spektakl trzeba okazać umieszczony na bilecie kod QR (kwadratowy, składający się z czarnych kwadracików na białym tle). Kod ten znajduje się w pliku PDF z biletem, do którego link otrzymują Państwo w mailowym potwierdzeniu zakupu od firmy Interticket.pl

Do kiedy można zwrócić zakupione bilety?
Bilety zarówno zakupione online jak i w kasie nie podlegają zwrotowi. Wyjątkiem jest odwołanie spektaklu przez organizatora.

W jaki sposób można zapłacić za bilety?
Za bilety online – systemem płatności internetowych na stronie Interticket. Za bilety kupowane w kasie przed imprezą – tylko gotówką.

Do kiedy jest ważny zakupiony bilet?
Do godziny planowego rozpoczęcia spektaklu. Spóźnieni Widzowie nie będą wpuszczani. Nie przysługuje wtedy także zwrot biletu.

Czy mogę niewykorzystany bilet zamienić na inny termin?
Nie.

Dlaczego wszystkie bilety nie są wystawiane do przedsprzedaży internetowej?
Ponieważ chcemy dać również szansę osobom niekorzystającym z internetu oraz tym, którzy decyzję o przyjściu na spektakl podejmują spontanicznie – w ostatnim momencie.

Czy mogę przyjść z własnym składanym krzesłem?
Oczywiście. Przy ich rozstawianiu należy jednak stosować się do zaleceń pracowników obsługi widowni.

Czy bilet elektroniczny, podobnie jak papierowy, upoważnia do 50% zniżki na spektakle Teatru Korez do 15 października 2023 roku?
Tak. W tym celu podczas odbioru w kasie biletu do Korezu trzeba podać ciąg znaków umieszczonych u dołu kodu paskowego na bilecie.
Oczywiście każdy kod może być wykorzystany tylko raz, więc należy go strzec i nie podawać osobom postronnym.

 

 

 

O nas:

Letni Ogród Teatralny to festiwal, który na stałe wpisał się do kalendarza wakacyjnych imprez w Katowicach. Od wielu lat przyciąga rzesze miłośników dobrego teatru, świetnych koncertów i niezapomnianych kabaretów, wychowuje także młode pokolenie odbiorców – a to za sprawą niedzielnej Grządki Teatralnej. Repertuar dobierany jest tak, by dostarczyć widzom lekkiej rozrywki, a także sporej dawki wrażeń i wzruszeń – każdy znajdzie tu coś dla siebie. LOT pozwala w sezonie ogórkowym cieszyć się najlepszymi przedstawieniami z całej Polski, rozbudza apetyty przed nowym sezonem teatralnym i daje szansę na kulturalne i niosące satysfakcję spędzanie wieczorów.

Spektakle Letniego Ogrodu Teatralnego odbywają się w warunkach półplenerowych na scenie specjalnie ustawionej w podcieniach Centrum Kultury Katowice (zamknięty dla ruchu fragment ulicy Juliusza Ligonia – miejsce zadaszone i częściowo osłonięte od wiatru).