LETNIA GRZĄDKA TEATRALNA

KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU, Teatr Banialuka, Bielsko-Biała

Niezwykła baśń o zmokłej przybłędzie, która mówi, że jest prawdziwą księżniczką. Dlaczego Stary Król, słysząc pukanie do bramy miasta, sam idzie otworzyć? A czemu wybredny Książę daremnie szuka na żonę prawdziwej Księżniczki? I czym prawdziwa Księżniczka różni się od innych? Przedstawienie nie odpowiada na te pytania, bo tylko dorośli uważają, że wszystko musi być racjonalne. Teatralna opowieść o osobliwych ludziach, górze materacy i o maleńkim ziarnku grochu w poetycki sposób chce zaciekawić, zauroczyć dzieci, uwolnić ich wyobraźnię, intuicję oraz emocje.

Brawurowa gra aktorów - lalkami i w żywym planie, klimatyczna, organizująca spektakl muzyka, barwna scenografia i różnorodne formy plastyczne – oto klucz do opowiedzenia tej historii. Znakomicie grają też w spektaklu rekwizyty, jak w domowej zabawie w teatr. Radość zabawy miesza się z poszukiwaniem przez każde dziecko własnej tożsamości.


Spektakl adresowany do dzieci od 4 lat.


autor: Hans Christian Andersen
przekład: Stefania Beylin
scenografia: Beata Tomczyk
muzyka: Jacek Wierzchowski
ruch sceniczny: Franciszka Kierc-Franik
inscenizacja i reżyseria: Bogusław Kierc
występują: Dominika Kaczmarek/Marta Popławska, Magdalena Obidowska, Lucyna Sypniewska, Barbara Rau, Dagmara Włoszek-Rabska/Marta Popławska, Władysław Aniszewski, Ryszard Sypniewski
czas trwania: 60 minut

FOTO

Aga Morcinek-Kliś