LETNIA GRZĄDKA TEATRALNA

DOROTKA W KRAINIE OZ, Teatr Moich Marzeń, Chorzów

„...Nie ma to, jak w domu...”


Główna bohaterka naszej sztuki – Dorotka, podczas tornada przenosi się do krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu. W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha Na Wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym.

Podczas podróży przyjaciele napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką. Czy ich marzenia się ziszczą? Czy Dorotka powróci do swoich bliskich? Tego dowiecie się przyjmując zaproszenie na nasz barwny musical! Wybierzcie się z nami do bajecznej Krainy Oz, aby dowiedzieć się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki.


scenariusz i piosenki: Rafał Gołąbowski
choreografia: Agnieszka Bednarz
scenografia: Łukasz Tabaka/Dominika Malska
reżyseria: Ewelina Tabaka
występują: Alicja Hudeczek, Katarzyna Koziorz, Aleksandra Szokiel, Błażej Olma, Piotr Rybak, Paweł Soduła, Marcin Tomaszewski, Paweł Zaufal
czas trwania: 60 minut